Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia nastaje wprost szalony czas. Powietrze przesycone jest melodiami znanych kolęd i gwarem tłumów, sklepy i centra handlowe kuszą ofertami ślicznych upominków, a ulice miasta przemierzają tłumy ludzi w gorączkowym poszukiwaniu prezentów dla najbliższych. Prezentów, które okażą się wyjątkowe, oryginalne, zabawne, znakomicie trafiające w gust osób obdarowywanych i oczywiście – nie rujnujące finansowo. Ogromna ilość propozycji, reklam, gazetek handlowych oraz recenzji potrafi przyprawić o zawrót głowy. Dlatego postanowiłam stworzyć własny, krótki spis pomysłów na tegoroczne, bożonarodzeniowe prezenty.

Zdaję sobie sprawę, że koncepcji na świąteczne prezenty może być dosłownie mnóstwo. Zdaję sobie sprawę, że pewnie macie za sobą niejedną tego typu „polecajkę”. A także z tego, że pisząc własne zestawienie – niejako sama dołączam do wspomnianej, świątecznej gorączki. Ale cóż… trudno zaprzeczyć temu, że praktycznie już w niej biorę udział. Tak jak wiele innych osób w ostatnich dniach, chodzę za prezentami dla rodziny oraz przyjaciół i staram się, by wszystkie te upominki sprawiły przyjemność, ale też nie ogołociły mojego portfela. Dlatego postanowiłam sobie nieco ulżyć pisaniem, być może pomóc Wam we własnych poszukiwaniach i dać kilka wskazówek, co może sprawić przyjemność Waszym bliskim.

Pomysły na upominki dla pań

W przedświątecznym czasie następuje praktycznie upominkowy kataklizm, prawdziwy wysyp propozycji dotyczących prezentów małych i dużych, symbolicznych i okazałych, na każdą kieszeń. Tak jest też oczywiście z podarunkami dla pań. Wszystko jedno, czy osobą obdarowującą jest druga połówka, koleżanka lub kolega czy ktoś z rodziny – każdy ma szansę znaleźć idealny pomysł na ładny, ciekawy czy niespodziewany prezent. A co nim może być? W grę wchodzą zarówno drobiazgi, jak i bardziej wymyślne czy po prostu łączone upominki. Jeśli lista osób obdarowywanych jest długa i zależy nam na symbolicznym podarku, może być to coś sympatycznego, a zarazem praktycznego, jak cieszące oko etui na telefon, stylowe okulary, ładna papeteria, kubek termiczny z interesującą grafiką lub większa poduszka – ze zdobioną poszewką, na której np. jest napisane kilka miłych słów. Zapewne niejednej pani sprawi przyjemność zestaw kosmetyków (obecnie można znaleźć naprawdę dużo elegancko opakowanych kompletów!). Innym sprawdzonym pomysłem jest ładne, zdobione pudełko (np. drewniane) z różnymi rodzajami herbat albo świecznik w ciekawej formie z dołączonym zbiorem zapachowych świeczek. Jeśli jednak szukamy „czegoś więcej”, możemy pomyśleć o eleganckim zestawie z piórem i długopisem, jakichś elementach biżuterii, konkretnym zapachu perfum czy nawet voucherem na jednodniowy pobyt w SPA. No bo która z pań nie ucieszy się na myśl o zostawieniu za drzwiami takiego salonu całego zgiełku i świata spraw codziennych, by wziąć udział w zabiegach, których celem jest pielęgnacja i relaks?

Misja: prezenty dla panów

Mówi się nieraz, że panowie lubią dostawać upominki praktyczne, do konkretnego zastosowania. I choć uważam, że wszelkie tego typu stwierdzenia mogą prowadzić na manowce, do kłopotliwych stereotypów, to jednak muszę przyznać, że moi przyjaciele z przyjemnością otrzymują coś w tym stylu albo po prostu związanego z ich zainteresowaniami, pasjami czy hobby. Jeśli chodzi o praktyczne podarunki, to – poza wspomnianym wcześniej etui czy kubkiem termicznym – często wybierane są eleganckie spinki do mankietów bądź poszetka czy, analogicznie do poprzedniego przykładu, komplet kosmetyków dla mężczyzn (i elegancka saszetka do tego). Może to być równie dobrze stylowy sweter bądź luźniejsza bluza z zabawnym nadrukiem. W zależności od tego, czym dany mężczyzna się interesuje, dobrym pomysłem mogą okazać się akcesoria elektroniczne, modelarskie czy związane ze sportem, który uprawia – np. stylowe słuchawki, zestaw do składnia modeli czy też nowa piłka do koszykówki. Gdy mamy zamiar zainwestować w nieco droższy prezent, rozważmy zmysłowe perfumy (jednak zarówno w przypadku pań, jak i panów, uważajmy na ten koncept – zazwyczaj sprawdza się wtedy, gdy lepiej znamy daną osobę!), elegancki portfel albo właśnie bon na lot paralotnią, wizytę na strzelnicy czy udział w degustacji whisky.

Koncepcje podarunków dla dzieci

Wszyscy doskonale wiemy, że święta Bożego Narodzenia to magiczny czas dla dzieci. Wielu jeszcze doskonale pamięta, jak sami byli mali, a stos kolorowych prezentów pod choinką szklił im oczy ze szczęścia. Zatem co wśród takich upominków może się znaleźć? Pomijając rozmaite słodkości, dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie zabawki ponadczasowe, by nie powiedzieć „nieśmiertelne” – takie jak różnego typu klocki czy gry planszowe. Przede wszystkim jest to okazja do wręczenia ładnych, angażujących, rozwijających i dających dużo frajdy upominków, które będą stanowiły pewną przeciwwagę dla otaczających dzieci, powszechnie użytkowanych urządzeń elektronicznych. Wydaje mi się, że warto za pomocą zabaw logicznych, sportowych i zespołowych, pielęgnować w nich chęć spędzania czasu na świeżym powietrzu, w ruchu czy z rówieśnikami. Atrakcyjne mogą okazać się również wszelkiego rodzaju prezenty do działań kreatywnych, jak zestawy do rysowania i malowania czy zawierające popularny ostatnio piasek kinetyczny. Przede wszystkim jednak starajmy się dowiedzieć lub odczytać wysyłane przez dzieci znaki na temat tego, co mogłoby im sprawić radość. Pamiętajmy, że Święty Mikołaj jakimś dziwnym trafem dość dobrze się w tych sprawach orientuje 😉

Autor

Napisz komentarz